Naprawa strony WWW – organizacja non profit

Naprawa strony WWW – organizacja non profit

Jedno z ostatnich zleceń, którego się podjęliśmy, pokazuje doskonale jak kiepskim pomysłem jest współdzielenie przestrzeni hostingowej dla różnych stron WWW.

Zgłoszenie dotyczyło strony fundacji pomocy zwierzętom działającej w oparciu o CMS WordPress. Zlecenie zostało dość szybko zrealizowane i tak jak zwykle, całość objęto kwarantanną – 72h obserwacji. Przez kolejne 3 doby obserwowaliśmy stronę www i wykonywaliśmy kolejne skanowania plików w poszukiwaniu zagrożeń. Tym razem, pomimo wdrożonych zabezpieczeń strona w krótkim czasie została ponownie zainfekowana. Szukając źródła problemu poprosiliśmy o dostęp do globalnego katalogu FTP na serwerze.Wtedy znaleźliśmy wisienkę na torcie – inną stronę www, działającą w oparciu o nieaktualny system Quick.CMS na tym samym koncie hostingowym.

Quick.CMS w wersji 5.3, działający w oparciu o plikowe bazy danych zawierał wiele istotnych luk bezpieczeństwa. Po skontaktowaniu się z właścicielem strony i wykonaniu audytu, doszliśmy do wniosku, że naprawa jest nieopłacalna. Aktualizacja Quick.CMS do najnowszej wersji (6.3) wiązała się ze sporymi nakładami pracy i gwarantowała problemy związane z poprawnym wyświetlaniem szablonu strony.

Ostatecznie, zlecenie naprawy zakończyło się utworzeniem nowej strony www w oparciu o CMS WordPress – wraz z migracją treści.

Twoja strona www również wymaga naprawy? Sprawdź naszą ofertę > naprawa stron www