Google przekierowuje na dziwne strony

Google przekierowuje na dziwne strony

Spotkaliście się z sytuacją w której wejście na waszą witrynę internetową z poziomu wyników wyszukiwania Google powoduje przekierowanie na inną, np. chińską stronę? Jeżeli tak, to jest to pierwszy znak, że ktoś włamał się na waszą stronę i zaszył tam “redirect virus”. Ten popularny robak potrafi przechwycić kliknięcia z popularnych wyszukiwarek takich jak Google, Bing czy Yahoo i następnie przekierować ruch na podstawione strony www. Jeden z najgorszych przypadków z jakim się spotkaliśmy powodował przekierowanie z adresu www szkoły podstawowej na strony pornograficzne.

Najczęściej wpisując adres strony bezpośrednio w przeglądarce nie zauważycie nic niepokojącego. Dopiero wejście poprzez wyniki wyszukiwania, pozwoli Wam zauważyć, że coś jest nie tak.

Klika istotnych faktów:

  • Ktoś włamał się na waszą stronę www,
  • Wejście na stronę poprzez wyszukiwarkę przekierowuje na zagraniczne strony,
  • Jeżeli pozycjonujecie swoją stronę www to właśnie spadają wasze pozycje w wynikach wyszukiwania,
  • jesteście narażeni na szwank wizerunkowy i utratę zaufania waszych klientów,
  • klienci odwiedzający waszą stronę www narażeni są na zawirusowanie swojego komputera.

Jak usunąć przekierowanie strony z Google?

Wasza strona wymaga usunięcia wirusów, naprawy i aktualizacji. Naprawą stron www zajmujemy się od 3 lat. Specjalizujemy się w naprawach stron opartych o CMS WordPress oraz Joomla. Usunięcie złośliwego przekierowania zajmuje nam zazwyczaj mniej niż 24h. Prześlij nam adres swojej strony www oraz przekaż informacje kontaktowe lub zadzwoń pod numer +48 788 134 884 a szybko wycenimy naprawę Twojej strony www.